gerb

Департамент надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради

(Завантажити повну версію) ПРОТОКОЛ № 3 засідання міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва

22.03.2018 м. Запоріжжя

Питання, які розглядались та результати обговорення.

 

ПИТАННЯ 1. «Щодо наслідків прийняття проекту Закону України від 01.03.2018 №8089 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо зменшення ставки податку на додану вартість, реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності та підвищення прозорості розрахункових операцій з урахуванням європейської практики» (далі – Законопроект №8089)

По першому питанню порядку денного слухали:
Церетелі Л.Г., яка проінформувала про можливі негативні наслідки для підприємців від прийняття Законопроекту №8089.
Зазначено, що Законопроект №8089 містить норми, які стосуються великого кола підприємців та передбачає погіршення умов для платників єдиного податку 2 групи та відміну 3 групи єдиного податку. Для підприємців, які зараз знаходяться на 3 групі єдиного податку, це може призвести до зростання податкового навантаження з 5 до 40%.
За підсумками виступу запропоновано звернутись до авторів Законопроекту №8089 з проханням про його відкликання.
Крім того, Церетелі Л.Г. проінформувала щодо нововведень у критеріях, що застосовуються при прийнятті рішень про блокування накладних ПДВ.
Жукова В.П., який повідомив щодо кількості платників єдиного податку в місті та зазначив, що переважна частка надходжень до бюджету поступає саме від платників 3 групи.
Кравчуна О.С., який зазначив, що прийняття Законопроекту №8089 призведе до закриття підприємств та збільшення кількості безробітних, проінформував, що ЗОСППР «Потенціал» направлені звернення щодо відкликання та не підтримки Законопроекту №8089 на адресу Президента та Народних депутатів України тощо.
Жаботинського Р.Л., який запропонував підготувати звернення до Асоціації міст України.
Горбатов А.Ф., який висловив думку, що прийняття законопроекту №8089 призведе до втрати робочих місць та надав пропозицію звернутись до Служби безпеки України.
Яковенко Л.О., який запропонував звернутись до Народних депутатів та Президента України.
Дідика В.П., який висловив думку щодо необхідності розгляду питання за присутності представника державної фіскальної служби України. Крім того, запропонував опрацювати можливість використання при голосуванні кольорових карток.
Кривенко Л.О., яка зазначила, що законопроект спрямовано на знищення малого бізнесу.
Погрібняка М.А., який запропонував підготувати звернення до ініціаторів законопроекту, Президента України, Прем’єр-міністра України, народних депутатів України, комітетів Верховної Ради України та рекомендувати громадським організаціям звернутися до відповідних органів щодо неприпустимості прийняття Законопроекту №8089.

 

За результатами обговорення вирішили:
1.1. Створити робочу групу по підготовці проектів звернень щодо Законопроекту №8089 у складі: Погрібняка М.А., Кравець О.М., Горбатова А.Ф., Кравчуна О.С., Жукова В.П.

Термін: 22.03.2018
1.2. Доручити робочій групі підготувати проекти звернень до відповідних органів.
Термін: 26.03.2018
1.3. Жукову В.П.:
1.3.1 Опрацювати можливість внесення змін до Положення про координаційну раду у частині щомісячного проведення засідань та процедури голосування.
1.3.2. Розглянути питання щодо запрошення на засідання координаційної ради начальника управління з питань праці міської ради Швеця Ю.В.

Голосували: ЗА – 18, ПРОТИ – 0, УТРИМАЛИСЬ – 0, рішення прийнято.