gerb

Департамент надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради

(Завантажити повну версію) Протокол  № 9 засідання міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва

25.10.2018 м. Запоріжжя

Питання, які розглядались та результати обговорення.

 

ПИТАННЯ 1. Про основні засади проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо податку на виведений капітал» (далі – Проект).

По питанню першому порядку денного слухали:
Церетелі Л.Г., яка повідомила що Проектом передбачено введення податку на виведений капітал, оскільки податок на прибуток має багато недоліків, серед яких- складність для адміністрування та дискретність у частині відповідальності за його порушення. Підкреслила, що 20% платників податку на прибуток є збитковими, 0,3% підприємств формують 80% надходжень, що свідчить про викривлення фінансової звітності. Новим податком передбачається введення ставок 5%, 15% та 20%, при цьому операції між платниками податку не оподатковуються. Зазначила, що податок на виведений капітал є ефективною, прозорою заміною податку на прибуток та запропонувала координаційній раді підтримати законопроект в чинній редакції.
З обговорення виступили: Коляка В.В., Яковенко Л.О.
За результатом обговорення вирішили:
Рекомендувати Афанасьєву О.В. опрацювати питання підготовки звернення до народних депутатів щодо необхідності підтримки Проекту в чинній редакції.

ПИТАННЯ 2. Про нові вимоги до підприємств у зв’язку з набранням чинності з 01.10.2018 р. Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність». Штрафи за порушення.

По питанню другому порядку денного слухали:
Церетелі Л.Г, яка розповіла про особливості Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», повідомила що найбільший вплив він несе на середні та великі підприємства зобов’язує їх відкрити власну фінансову звітність та періодично проходити фінансовий аудит.
З обговорення виступили: Яковенко Л.О., Бовкун П.В.
За результатом обговорення вирішили:
Рекомендувати Церетелі Л.Г надати матеріали стосовно даного питання до департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва міської ради для розсилки інформації членам координаційної ради презентацію щодо нововведень відповідно до Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність».