gerb

Департамент надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради

(Завантажити повну версію) Протокол  № 1 засідання міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва

23.05.2019 м. Запоріжжя

Питання, які розглядались та результати обговорення.

ПИТАННЯ 1. Щодо взаємодії суб’єктів господарювання з органами ГУ ДФС у Запорізькій області.

По питанню першому порядку денного слухали:
Савченко Л.В., яка повідомила, що після реорганізації ГУ ДФС у Запорізькій області триває адаптаційний період та закликала підприємців до конструктивного діалогу з питань, пов’язаних з роботою фіскальних органів. За консультаціями підприємці можуть звертатися до управління через електронний кабінет платника податків на офіційному сайті управління та задавати питання на офіційній сторінці у соціальній мережі «Фейсбук». Інформація щодо змін у податковому законодавстві розміщується на офіційному сайті управління zp.sfs.gov.ua та на інформаційно-довідковому ресурсі zir.sfs.gov.ua, регулярно проводяться семінари, практикуми та тренінги для підприємців, діє громадська рада при управлінні, підприємці можуть звертатися на «гарячу лінію» ГУ ДФС (0-800-501-007, (044) 4541613).
Шляжко Л.П. повідомила, що Олександрівським управлінням у м. Запоріжжі ГУ ДФС у Запорізькій області здійснюється надання консультацій платникам податків у центрах обслуговування платників податків (далі — ЦОПП).
Кривенко Л.О. зауважила щодо доцільності повернення практики існування «Кабінетів консультацій» у ЦОППах, забезпечення іменними бейджами працівників та встановлення опломбованих урн для звернень; повідомила про наявні проблеми щодо неотримання підприємцями податкових повідомлень — рішень із подальшим відкриттям проваджень Державною виконавчою службою України без відома суб’єктів господарювання.
Церетелі Л.Г. запропонувала представникам ГУ ДФС у Запорізькій області провести роботу серед працівників ЦОППів щодо коректного спілкування з платниками податків, активізації інформаційної роботи при зміні розрахункових рахунків та попросила пояснити чи повинні працівники ЦОППів надавати консультації платникам єдиного податку 2 групи з питань, пов’язаних з заповненням декларацій.
Костирко М.О. повідомила щодо відсутності можливості надання подібних консультацій податковими інспекторами, оскільки вони не беруть участі в господарській діяльності платників податку.
З обговорення виступили:
Бовкун П.В.
За результатом обговорення вирішили:
Церетелі Л.Г., Кривенко Л.О., представникам ГУ ДФС визначитись з часом, місцем та темою проведення зустрічі ГУ ДФС з представниками суб’єктів підприємницької діяльності.
(Голосували: ЗА – 15, ПРОТИ – 0, УТРИМАЛИСЬ – 0, рішення прийнято.)
Надано слово Щербаню Є.О., військовому комісару Шевченківського районного військового комісаріату, який повідомив, що триває призов до Збройних сил України та зауважив щодо існування проблеми не надання підприємствами торгівлі повної інформації про працівників. З метою інформування військовозобов’язаних про їх права та обов’язки запропонував представникам підприємств торгівлі розмістити «Куточки військовозобов’язаного» в підпорядкованих закладах.

ПИТАННЯ 2. Щодо проекту рішення міської ради «Про обмеження продажу алкогольних напоїв на території міста Запоріжжя».

По питанню другому порядку денного слухали:
Суркову Т.В., яка повідомила, що проектом рішення міської ради «Про обмеження продажу алкогольних напоїв на території міста Запоріжжя» пропонується в окремих випадках обмежувати продаж алкогольних напоїв. Рішення є регуляторним актом та підлягає обговоренню.
Низовцев В.М. зазначив, що згідно з рішенням Верховного суду України місцеві ради мають право обмежувати продаж алкоголю не тільки в певний час, але і на певних територіях.
З обговорення виступили:
Яковенко Л.О., Кривенко Л.О., Коваль М.В.
За результатом обговорення вирішили:
Взяти інформацію до відома.
(Голосували: ЗА – 15, ПРОТИ – 0, УТРИМАЛИСЬ – 0, рішення прийнято.)