gerb

Департамент надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради

It форум

 

 

Про It форум

29 вересня 2017 року у ВЦ «Козак-Палац» відбувся масштабний ІТ-форум.
Запорізькою міською радою відповідно до програми фінансування деяких заходів щодо сприяння розвитку малого та середнього підприємництва на 2017 рік, затвердженої рішенням міської ради від 21.12.2016 №35, здійснювалася фінансова підтримка форуму. Сума бюджетного фінансування на проведення форуму склала 380 тис. грн, конкурсу «Кубок міста на найкращий стартап» -67 тис. грн. В якості спонсорів до форуму долучилися: ТОВ «ІН СОЛЮШНЗ» (Infotek), ТОВ «Еврофаст Глобал Україна» (Eurofast), ФОП Двуреченський Д.С. (openGeksLab), ПАО «Укрсиббанк» (Укрсиббанк), ТОВ «ЕМ ГРЕЙД» (АMgrade), ТОВ «ИТ Нейшн Групп» ( SMMSTUDIO), ТОВ «Комп’ютулс» (Computools), ТОВ «Брейн Академі Запоріжжя» (Brain Academy), АТ «ОТП Банк» (Otp Bank).
ІТ-форум в м. Запоріжжі проводиться вже четвертий рік поспіль. Перший форум зібрав 800 учасників, другий форум відвідало 1300 осіб, третій — 1947 учасників, на четвертий форум завітало 3016 осіб, у тому числі гості з інших міст України (Харкова, Одеси, Дніпра, Києва та інших) та країн (Німеччина), що свідчить про стрімкий розвиток галузі інформаційних технологій в місті Запоріжжі.
Стартував форум з проведення круглого столу на тему «Будівництво IT-середовища». В обговоренні актуальних питань взяли участь представники міської та обласної влади, підприємств міста, ВНЗ, провідні фахівці в сфері IT.
Основними тематичними розділами форуму цього року були маркетинг, веб-розробка, мобільна розробка, тестування програмного забезпечення/веб-дизайн, та бізнес- процеси.
На кожному з потоків виступили досвідчені спікери — професіонали, які поділилися своїм досвідом та наробками у різноманітних напрямках інформаційних технологій – загалом 46 спікерів.
З метою підтримки інноваційного підприємництва, популяризації сфери IT, заохочення молоді до розвитку наукоємних галузей економіки міста студентам, вчителям та учням вищих та загальноосвітніх навчальних закладів безкоштовно було надано 1600 квитків для участі у форумі.
Крім того, на форумі можна було ознайомитись зі стендами Запорізьких вищих навчальних закладів, які готують фахівців у сфері інформаційних технологій, а саме: Запорізького національного технічного університету, Запорізької державної інженерної академії, Запорізького національного університету.
Вперше на ІТ-форумі були представлені стенди провідних банків, які тісно співпрацюють з ІТ –компаніями: «Укрсиббанк», «Альфа-банк» та «ОТП Банк».
У виставковій зоні форуму була представлена робототехніка і інтернет речей.

Положення про організаційний комітет

І. Загальні положення
1. Мета діяльності організаційного комітету з підготовки та проведення ІТ-форуму (далі — Комітет) – координація заходів щодо підготовки та проведення ІТ-форуму (далі — Форуму).

ІІ. Правові підстави діяльності Комітету.
2. Комітет у своїй діяльності керується чинним законодавством України, рішеннями Запорізької міської ради, виконавчого комітету міської ради та цим Положенням.

ІІІ. Склад Комітету
3.1. Комітет складається з 9-15 членів – представників органів місцевого самоврядування, депутатів міської ради, ІТ-компаній, вищих навчальних закладів.
3.2. Персональний склад Комітету затверджується розпорядженням міського голови.
3.3. Керівництво роботою Комітету здійснює його голова, а у разі його відсутності — заступник голови комітету.

ІV. Повноваження Комітету.
4.1. Діяльність Комітету спрямована на вирішення наступних завдань:
— затвердження концепції Форуму;
— розробка плану роботи з підготовки та проведення Форуму;
— затвердження програми основних заходів Форуму;
— затвердження складу почесних гостей;
— затвердження медіа-плану;
— затвердження символіки;
— розгляд протокольних доручень, наданих на засіданнях Комітету;
— інші питання щодо організації та проведення Форуму.
4.2. На своїх засіданнях Оргкомітет розглядає питання щодо:
— розподілу функцій та обов’язків;
— планування роботи;
— підготовки та проведення заходів, пов’язаних із організацією і проведенням ІТ-Форуму;
— інших питань пов’язаних із проведенням ІТ-Форуму.

V. Організація роботи Комітету.
5.1. Формою роботи Комітету є засідання, які є правомочними за присутності на них не менше половини членів комітету.
5.2. Засідання Комітету скликаються головою Комітету та проводяться у разі потреби.
5.3. Рішення з питань, що розглядаються на засіданнях Комітету, приймаються простою більшістю голосів. У разі рівного розподілу голосів голос голови комітету є вирішальним.
5.4. Засідання Комітету оформлюються протоколом, який підписується всіма членами комітету, присутніми на засіданні.

Склад організаційного комітету

Еделєв Валерій Гаврилович — заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, голова організаційного комітету
Жуков Володимир Павлович — директор департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва міської ради, заступник голови організаційного комітету
Члени організаційного комітету
Васильчук Геннадій Миколайович — проректор з наукової роботи Запорізького національного університету, депутат міської ради (за згодою)
Головешко Володимир Володимирович — начальник управління внутрішньої політики преси та інформації міської ради
Гренчук Віра Володимирівна — помічник депутата міської ради Прасола М.В. (за згодою)
Левицький Станіслав Іванович- завідувач кафедри економічної кібернетики Запорізького інституту економіки і інформаційних технологій, д.е.н, доцент (за згодою)
Марченко Марк Петрович — засновник товариства з обмеженою відповідальністю «Емгрейд» (за згодою)
Овчаренко Олександр Анатолійович- директор КП «Запорізьке міське інвестиційне агентство»
Орєшкін Юрій Ігорович — директор КП «Центр управління інформаційними технологіями», депутат міської ради
Трюхан Дарія Аркадіївна- депутат міської ради (за згодою)
Шаленний Євген Сергійович- директор ТОВ «Ін солюшнз» (за згодою)

Концепція IT-форуму

Концепція IT-форуму
IT — форум — це головна подія року для ІТ — спільноти міста, що сприяє консолідації думок і зусиль міської ради і ІТ — бізнесу в створенні сприятливого середовища для розвитку інформаційних технологій, обміну досвідом, отримання інформації про нові продукти і технології, спілкування і зміцнення зв’язків між учасниками ІТ-спільноти міста, області та регіонів України.
Мета заходу — розвиток інформаційного суспільства міста, популяризація інформаційних технологій серед населення і організацій міста, інформування громадян про використання інформаційних технологій в галузях соціально-економічного розвитку, рішення та продукти ІТ-галузі, що розробляються в місті, сприяння розвитку ІТ — галузі на території міста, збільшення інтересу молоді до ІТ — спеціальностями, вирішення кадрових проблем ІТ — компаній регіону, розвиток міжрегіональної співпраці в галузі інформаційних технологій.
Цільова аудиторія Форуму: представники органів влади міського та обласного рівня, керівники підприємств і організацій, ІТ-фахівці, керівники і співробітники ІТ — компаній, студенти, школярі, населення.
Основні завдання Форуму в розрізі цільових груп:
1. Для представників органів влади, керівників підприємств і організацій міста — можливість обмінятися досвідом, отримати «з перших рук» інформацію з актуальних питань розвитку та застосування інформаційних технологій, дізнатися про останні рішення в даних напрямках, розширити свій кругозір і отримати знання про напрямки діяльності ІТ — компаній.
2. Для ІТ — фахівців — доступ до нових знань і підвищення свого професійного рівня, обмін досвідом, отримання інформації про тенденції розвитку ІТ — ринку, потреби користувачі і замовників та можливості отримання фінансової підтримки.
3. Для молоді — залучення інтелектуального потенціалу студентів, школярів до вирішення завдань, пов’язаних з проблемами міста; виявлення та підтримка талановитої молоді, яка прагне реалізувати себе через інноваційну діяльність.
4. Для населення — отримання інформації про можливості застосування і використання ІТ-технологій в повсякденному житті, інформування про використання інформаційних технологій в галузях соціально-економічного розвитку, в сфері безпеки життєдіяльності, інформування про можливості взаємодії з органами влади з використанням інформаційних технологій, профорієнтація по ІТ-спеціальностями, інформування про переваги отримання державних послуг в електронній формі.
5. Для ІТ-компаній — можливість заявити про себе, про свою продукцію та послуги, інформування про напрямки діяльності потенційних споживачів і замовників, підбір ІТ-кадрів, вихід на ринки за межами регіону, обмін досвідом з колегами, знайомство з презентованими технологіями і розробками, пошук інвесторів.
В рамках ділової програми забезпечується:
— присутність на форумі не менш як 30 різних спікерів ІТ-сфери різної спрямованості та 90 компаній що працюють у сфері інформаційних технологій;
— проведення не менш як 3-х потоків різної направленості;.
— наявність кваліфікованих модераторів потоків;
— надання безкоштовних квитків для студентів та учнів м. Запоріжжя;
— проведення ярмарку вакансій для студентів ВНЗ та зацікавленої молоді;
— умови для укладення контрактів про співпрацю між представниками ІТ компаній, компаніями іншої спрямованості;
— присутність на форумі компаній з готовими ІТ-проектами, впровадження, яких забезпечить поліпшення інфраструктури міста, розвитку підприємництва або функціонування органів місцевого самоврядування.
На виставці ІТ — форуму представляються ІТ-рішення, що застосовуються в сферах державного і муніципального управління, освіти та охорони здоров’я, безпеки життєдіяльності, культури та інші.
Освітними установами міста представляються досягнення учнів та студентів в сфері інформатизації та комп’ютерних технологій та інформація щодо програм навчання і правил вступу на ІТ-спеціальності.
Свої розробки представляють провідні ІТ — компанії.
Організується робота консультаційного пункту щодо заходів підтримки ІТ-бізнесу, гральна зона та зона робототехніки і інтернет — сервісів.
Організатором форуму є Запорізька міська рада, координатором — організаційний комітет, склад і положення про який затверджується розпорядженням міського голови.
До складу організаційного комітету входять представники органів місцевого самоврядування, депутати міської ради, — компаній, вищих навчальних закладів та громадських організацій.
Організаційний комітет здійснює пошук партнерів серед ІТ-компаній, затверджує концепцію форуму, план роботи з підготовки та проведення форуму, програму основних заходів форуму, склад почесних гостей, медіа-план, символіку, логотип форуму; розглядає питання протокольного характеру і інші питання щодо організації та проведення форуму.
Відповідальними за проведення форуму є Департамент надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва міської ради, КП «Центр управління інформаційними технологіями», управління внутрішньої політики, преси та інформації міської ради.
Відповідальні за проведення форуму забезпечують розміщення інформації про форум у засобах масової інформації, фінансування витрат в межах витрат, передбачених Програмою фінансування деяких заходів щодо сприяння розвитку малого та середнього підприємництва, здійснюють іншу організаційну діяльність в межах своєї повноважень.
Організації, громадські об’єднання та установи будь-яких форм власності, що підтримують цілі і завдання форуму, можуть брати участь у його фінансуванні, організації та проведенні за погодженням з організаційним комітетом.