gerb

Департамент надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради

Відбулось засідання міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва

25.10.2018 відбулось чергове засідання міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва, під час якого голова ГО «Центр медіації та екаунтінгу «Точка зору», Церетелі Л.Г. ознайомила присутніх з основними засадами проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо податку на виведений капітал».
Проектом передбачено введення податку на виведений капітал, оскільки податок на прибуток має багато недоліків, серед яких — складність для адміністрування та дискретність у частині відповідальності за його порушення. Новим податком передбачається введення ставок 5%, 15% та 20%, при цьому операції між платниками податку не оподатковуються.
Члени ради дійшли висновку, що податок на виведений капітал є ефективною та прозорою заміною податку на прибуток та прийняли рішення звернутись до депутатів міської ради щодо необхідності підтримки законопроекту у чинній редакції.
Крім того, доповідач проінформувала щодо нововведень у зв’язку з набранням чинності положень Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», згідно з якими з 01.10.2018 введено обов’язковість проходження певними категоріями підприємств фінансового аудиту та оприлюднення власної фінансової звітності.