gerb

Департамент надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради

 
З 25.04.2018 набув чинності Закон України від 22.03.2018 № 2376-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових».
Даний закон надає сільським, селищним, міським радам право забороняти продаж алкогольних та слабоалкогольних напоїв у визначений час доби в межах відповідної адміністративної території.
Законом вносяться зміни до:
ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», які передбачають можливість встановлення заборони продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв у визначений час доби;
ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», які відносять до компетенції сільських, селищних, міських рад встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) у визначений час доби в межах відповідної адміністративної території;
ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до яких торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, винами столовими у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час доби тягне за собою накладання штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510,00грн. до 1700,00 грн.).